Novi Travnik ima evropsku medalju: Munib Dedović osvojio treće mjesto

PODIJELI

Kako javlja NoviTravnik.News, Munib je u prvom krugu savladao Shaqiri Endrita s Kosova rezultatom 2:0.
U sljedećem krugu je radio protiv predstavnika Grčke Karvounis Sergiosa.

Munib je osvojio bronzanu medalju nakon što je u polufinalu izgubio od Rusa sudijskom odlukom (1-1).

Karate Savez Bosne i Hercegovine na 44. Europskom  prvenstvu  za kadete, juniore i U21 seniore koje se održava u Sofiji (Bugarska) od 16.- 19.02.2017. godine predstavlja i Munib Dedović, mladić iz Novog Travnika, o čijim uspjesima smo već informisali na našem web portalu.

Podsjećamo, obzirom da odlasci na ovakva takmičenja koštaju više nego to klubovi finansijski mogu podnijeti, na zahtjev  Karate kluba „ Mladost“ iz Viteza gdje Munib Dedović trenira, načelnik Općine Novi Travnik, prošle sedmice je  susret sa ovim  talentiranim sportistom, njegovim ocem i  trenerom,  na kom se razgovaralo o očekivanim rezultatima na takmičenju u Bugarskoj kao i o konkurenciji  koja ga očekuje.

Na  nedavno održanom  „Izboru  najboljih  sportaša KSB/SBK“ za 2016. godinu Munib Dedović proglašen je najuspješnijim sportašem u kategoriji kadeta, kao nosilac srebrene medalje sa Balkanskog prvenstva za kadete.