Naslovnica Sport Ostali sportovi Državno takmičenje u streljaštvu: Zeničanka odnijela prvo mjesto i ostvarila najbolji rezultat...

Državno takmičenje u streljaštvu: Zeničanka odnijela prvo mjesto i ostvarila najbolji rezultat u ukupnom plasmanu (FOTO)

220
PODIJELI

Protekle nedjelje u zeničkoj Streljani održano je 24. državno takmičenje u streljaštvu u kojem je učestvovalo 84 takmičara iz 11 klubova sa tetitorije cijele Bosne i Hercegovine.

Ostvareni su značajni rezultati gdje su u pojedinačnoj konkurenciji slavili Zeničanka Emma Imširović sa osvojenih 618.8 krugova koja je osvojila prvo mjeste te ostvarila najbolji rezultat u ukupnom plasmanu.
Drugoplasirana je bila Segmedina Bjelošević iz Sarajeva sa osvojenih 612.6 krugova, a treca Medina Bjelošević, također iz Sarajeva sa 611.7.
U ekipnom plasmanu slavile su Sarajke sa 1825.6 krugova. Pratile su ih članice Streljačkog kluba “Mladost” sa 1766.7, te treće Tesličanke sa 1758.5 krugova.
U muškoj konkurenciji po 20. put u svojoj karijeri slavio je Nedžad Fazlija sa 618.3 kruga, drugi je bio Emir Memišević sa 614, te treći Nikola Čorić sa osvojenih 611.8 krugova sva trojica iz Sarajeva.
U ekipnom takmičenju prva je bila ekipa iz Sarajeva sa 1844.1 kruga, drugoplasirani geofon iz teslica sa 1769.4kruga te treci Glasinac sa 1758.9 krugova.
Najveća bitka se vodila u kategoriji pištolja, gdje su za treće mjesto odlučivale nijanse, tj. sa istim rezutatima su bili Nikola Jovičić i Adnan Sadžak gdje je slavio Nikola sa ostvarenih 548 krugova koji je imao više centara u odnosu na četveroplasiranog Sadžaka.
Prvo mjesto ostvario je Siniša Petković iz Teslića sa 557 krugova, drugi je bio Ladislav Kamenjaš iz Sarajeva sa 550 krugova.
Ekipno je prvi bio “Geofon” iz Teslića sa 1653 kruga. Druge su bile Sarajlije sa 1.616 krugova, te treći iz Visokog sa 1614.