Bilbija pogodio za tri boda Zrinjskog

Tvrdu, nimalo lijepu i na momente ratničku utakmicu odigrali su večeras u okviru 11. kola

Tuzlaci su u Mostar došli s jasnom namjerom – obraniti svoj gol i to im je dobro polazilo za rukom u prvom poluvremenu. Pritiskao je Zrinjski od samog početka no nije tu bilo velikih šansi za Plemiće. Čim su se Tuzlaci oslobodili pritiska u 18. minuti su uspjeli priprijetiti preko Alića koji je solidno šutirao ali otišao je to kraj gola Solde. Za samo 4 minute Igor Savić pravi sjajan solo prodor ali Bukvić sjajno brani najbolju šansu za Zrinjski u prvom dijelu. Poslije toga nije bilo uzbuđenja, Zrinjski je napadao ali nije bilo velikih prigoda ni s jedne ni druge strane pa se na odmor otišlo s nepopularnih 0:0.

I nastavak je počeo u istom tonu. Zrinjski se napadao a Sloboda se svim silama branila i to nastavila raditi vrlo dobro. U 62. minuti najbolja šansa dotadašnjeg dijela susreta. Mladi Sabljić izborio je jednu ‘ničiju’ loptu, asistirao Bilbiji koji stavlja Bukvića na muke ali golman Slobode još jednom izlazi kao pobjednik u duelima s napadačima Zrinjskog.

Samo tri minuta kasnije nova dobra šansa za domaći tim. Sjajno centrira Tičinović, dobro šutirao Barišić glavom ali Bukvić opet sjajno postavljen i već tu ističe kandidaturu za prvo ime susreta.

U 69. pokušava Savić no ne treba ni spominjati tko se ispriječio lopti na putu do gola. Napadi Zrinjskog redali su se jedan za drugim. Nakon jednog prekida Bilbija odlično hvata volej i gromovito šutira no lopta ide malo preko gola. Već idući napad umalo gosti iz kornera da ne kazne sve promašaje Plemića, no Balić šutira malo preko gola. No, kako se utakmica rasplamsavala i kako su napadi Zrinjskog bivali sve opasniji, bio je i red da i Bukvić kapitulira.

Ćorluka je sjajno ubacio a loptu iza do tada nesavladivog Bukvića strpao a tko drugi no sjajni Nemanja Bilbija. Tri minute kasnije umalo da Tičinović završi priču no njegov udarac prohujao je kraj stative gola Slobode. Gosti do kraja nisu uspjeli zaprijetiti Soldi, a Zrinjski je utakmicu znalački priveo kraju i ubilježio novu pobjedu. Imao je Ćorluka šansu u 88. minuti da udupla prednost Plemića i svoju dobru partiju okruni golom ali milimetri su dijelili sjajnog Beka Plemića od pogotka.

Sve u svemu, bodovi su zasluženo ostali u Mostaru.