14.8 C
Sarajevo
Utorak, 21 rujna, 2021

Broj zaposlenih u Federaciji BiH iznosi 525.350

Broj zaposlenih u Federaciji BiH prema prebivalištu zaposlenika na dan 19.07.2021.godine iznosio je 525.350. Ovaj broj manji je za 1.502 u odnosu na podatak od 12.07.2021. godine kada je broj zaposlenih iznosio 526.852.

Broj zaposlenih prema prebivalištu osiguranog lica i sjedištu poslodavca na dan 19.07.2021. godine po kantonima/RS/BD može se vidjeti u tabelarnom pregledu.

Broj zaposlenih prema prebivalištu osiguranog lica i sjedištu poslodavca
KantonTekuće stanje na dan 19.7.2021.Procenat učešća zaposlenika prema prebivalištu po kantonima/RS/Bd  u ukupnom broju zaposlenika
Broj zaposlenika po prebivalištu osiguranikaBroj zaposlenika po sjedištu poslodavca
Kanton Sarajevo140.309159.65926,71
Tuzlanski kanton102.13699.12819,44
Zeničko-dobojski kanton86.53581.59816,47
Hercegovačko-neretvanski kanton52.19552.5799,94
Srednjobosanski kanton51.82649.6849,87
Unsko-sanski kanton38.63737.9887,35
Zapadnohercegovački  kanton20.64620.2193,93
Kanton 1011.33711.0982,16
Bosansko-podrinjski kanton7.4846.8891,42
Posavski kanton5.7256.3781,09
Republika Srpska7.710 1,47
Brčko distrikt810 0,15
Ukupno:525.350525.220 

Stanje broja zaposlenih na dan 19.07.2021.godine po prebivalištu zaposlenika i sjedištu poslodavca razvrstanih po kantonima i općinama može se vidjeti na linku http://pufbih.ba/v1/public/upload/files/19_07_2021.pdf, saopćeno je iz Porezne uprave Federacije BiH

0 0 Glasovi
Article Rating
Pretplatite se
Obavijesti o
guest
0 Komentari
Ugrađene povratne informacije
Pogledajte sve komentare
- Oglašavanje -
NAJNOVIJE
Možda vas zanima