Danas se u našoj zemlji očekuje pretežno sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost. U jutarnjim satima po kotlinama Bosne može biti magle i niske naoblake. Vjetar slab promjenljivog smjera. Jutarnja temperatura od 8 do 13, na jugu do 16, a dnevna od 18 do 24, na jugu do 27 °C.
U Sarajevu pretežno sunčano vrijeme. U jutarnjim satima je moguća umjerena naoblaka. Jutarnja temperatura oko 9, dnevna oko 22 °C.
Već u utorak u Bosni je prognozirano pretežno oblačno vrijeme, a u Hercegovini sunčano uz umjerenu oblačnost.
Poslije podne i u večernjim satima u Bosni se očekuje kiša ili lokalni pljuskovi. Jutarnja temperatura od 9 do 15, na jugu do 18, a dnevna od 18 do 24, na jugu do 28 °C. Slično vrijeme zadržat će se i u srijedu u Bosni, a u četvrtak u poslijepodnevnim satima doći će do postepenog razvedravanja. U Hercegovini sunčano uz malu oblačnost.
Prema ranije objavljenoj srednjoročnoj prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda, od 1. do 7. septembra jutarnje temperature u Bosni od 10 do 15, u Hercegovini do 18°C, danju u Bosni između 26 i 31, u Hercegovini do 33 °C.