FOTO/ U okviru dvadesetog kola Premijer lige BiH Tuzla City u gostima bolja od gradskog rivala Slobode za novi izgled prvenstvene tabele!

Na stadionu u “Tušanj” u Tuzli danas je u okviru dvadesetog kola Prmijer lige BiH odigran susret između Slobode i Tuzla City.

Sloboda Tuzla Tuzla City 0:2

Stadion “Tušanj” u Tuzli danas je bio mjesto susreta dvadesetog kola Premijer lige BiH između Slobode i Tuzla City.

foto/ u okviru dvadesetog kola premijer lige bih tuzla city u gostima bolja od gradskog rivala slobode za novi izgled prvenstvene tabele!

Na samom početku susreta nešto bolja igra Tuzla City, koja u 5. minuti ima idealnu prilika da iz jedanaesterca dođe do prednosti, međutim, udarac Brkića zaustavio je golman slobode, Golubović.

Kako je vrijeme prolazilo i Sloboda je igrala sve bolje, oba tima stvorili su po nekoliko relativno dobrih prilika za gol, međutim, nakon prvih četrdeset i pet minuta mreže oba golmana su mirovale.

U nastavku meča Tuzla je imala terensku inicijativu, što je u 49. minuti uropdilo plodom, odnosno, Brkić je pogodio mrežu golmana Slobode za prednost od 1:0 u korist svog tima.

Poslije vodećeg gola ekipe Tuzla City, Sloboda se otvorila u nadi da može do pogotka i pozitivnog rezultata, a što je ostavilo dosta prostora gostima da zaprijete iz kontra napada, i takvom pristupu igri svoj cilj su naposlijetku ostvarili gosti, koji u 61. minuti dolaze do vodstva od 2:0, strijelac je bio Rusremović.

Do kraja meča više nije bilo pogodaka, te je ekipa Tuzla City na kraju došla do pobjede i veoma važna nova tri prvenstvena boda.

Tuzla City je ovim trijumfom sada na sedmoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Sloboda nakon poraza ostala osmoplasirani tim prvenstva.