Francuska osvojila Ligu nacija VIDEO

Fudbaleri Francuske savladali su na milanskom San Siru selekciju Španije nakon preokreta rezultatom 2-1 i tako osvojili ovogodišnje izdanje UEFA-ine Lige nacija

Prvo poluvrijeme je završeno dosta oprezno sa obje strane. Sarabia je pokušao za Španiju, dok je Griezmann šutirao pored gola za Francusku, pa se tako na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu ekipe su zaigrale nešto opuštenije a prvu priliku imao je Theo Hernandez u 64. minuti. Šutirao je silovito nakon asistencije Mbappea, ali je njegov udarac završio na prečki gola Simona.

Samo minut kasnije Španija dolazi do prednosti. Busquets je poslao sjajnu loptu u prostor za Oyarzabala, a napadač Real Sociedada rutinski pogodio mrežu gola Huga Llorisa.

Ipak, nije drugo trajalo slavlje Crvene Furije. Samo dvije minute kasnije Mbappe pronalazi Benzemu, koji se lijepo namjestio i silovitim udarcem pogodio same rašlje gola Unaia Simona.

Imali su Francuzi priliku i prepokrenuti rezultata preko Mbappea, ali je njegov šut iz dobre pozicije zaustavio Simon.

Ono što nije napadač Paris Saint Germaina uspio pet minuta kasnije, uspio je u 80. minuti. Theo Hernandez je poslao loptu za brzonogog ofanzivca koji obilazi Simona i pogađa za veliko slavlje navijača Francuske.

Do kraja susreta Španci su imali odličnu priliku preko Oyarzabala, ali na kraju nisu uspjeli da se vrate u igru, pa je Francuska trofej osvajača Lige nacija preuzela od Portugala. (N1)