21.6 C
Petak, 30 rujna, 2022

Nedžad Husić prvak Evrope u olimpijskom taekwondou do 21 godine

Bronzanu medalju osvojila Ejla Makaš

Bosna i Hercegovina ima prvaka Evrope u olimpijskom taekwondou do 21 godine. Nakon pet borbi najbolji bh. taekwondoista Nedžad Husić, osvojio je zlatnu medalju pobjedom u finalu nad predstavnikom Danske sa 21:11.

Husić je redom savladavao predstavnike Turske sa 38:20, Francuske sa 33:7, Njemačke sa 40:13 i Rusije sa 24:22, da bi u finalu savladao već pomenutog predstavnika Danske.

Osim Husića, drugog dana evropskog prvenstva u taekwondou koje se održava u Tallinu reprezentacije Bosne i Hercegovine imala je sedam takmičara.

Bronzanu medalju obezbjedila je Ejla Makaš koja je nakon što je bila slobodna u prvom kolu savladala predstavnicu Hrvatske u drugom kolu sa 25:20, a porazom 16:18 od predstavnice Rusije na kraju se okitila bronzanom medaljom.

Hena Melez poražena je od predstavnice Španije sa 13:15, nakon čega je svoj nastup imao i Nino Šeremet koji je poražen od predstavnika Ukrajine sa 18:24. Petra Ždero nastupila je protiv predstavnice Moldavije te je poražena rezultatom 9:12.

Sarajevo pobijedilo Željezničar u vječitom derbiju

Emina Višnjić savladala je predstavnicu Latvije sa 17:15, nakon čega je u borbi za medalju predala protiv predstavnice Ukrajine pri rezultatu 2:23, dok je Nihada Hodžić bila bolja od Poljakinje sa 7:6, nakon čega je poražena sa 12:10 od Turske.

Ahmed Mukača je u kategoriji do 33 kilograma poražen od predstavnika Njemačke sa 1:34.

Narednog dana nastavljaju se borbe u kojima će naša država imati priliku za nove medalje.