20.5 C
Sarajevo
Petak, 2 lipnja, 2023

Nitko ne zna koliko će još biti sojeva koronavirusa (VIDEO)

 Infektolog dr. Jurica Arapović izjavio je u četvrtak u Mostaru kako nije siguran koliko će još biti novih sojeva koronavirusa, no kako je krenulo vjerojatno će ih biti više od grčkog alfabeta.

–  Prije godinu dana sam izjavio da nikada nećemo iskorijeniti koronavirusnu infekciju. Ona samo može biti blaža i jenjavati ako se adekvatno cijepimo i procijepimo preko 70 posto, koje mi, zapravo, još nismo dosegnuli – kazao je Arapović i ustvrdio kako “neće biti grčkog alfabeta koliko će biti novih sojeva”.

Nažalost, dodao je, svjedoci smo situacije da dolaze novi sojevi i tko zna koliko će ih uskoro doći.

– Trebamo razmišljati hoćemo li ići na osobnu odgovornost građana i nuditi cjepiva ili će se uskoro dogoditi nešto što će možda i prva Europska unija pokrenuti, da se uvede obvezno cijepljenje – naglasio je.

Mišljenja je kako politika i ekonomija moraju usmjeriti snage u prevenciju ove bolesti. 

– Dosad se pokazalo kako su sve zarazne bolesti koje su vladale čovjekom, zapravo promašena teza politike, znanosti i upravljanja takvom zaraznom bolešću – istaknuo je Arapović.

Koliko je koristan ovaj tekst?

Prosjek ocjena / 5. Broj glasova:

Članak još nema ocjena. Neka tvoja bude prva!

Kako ovaj članak smatrate korisnim...

Pratite nas na društvenim mrežama

Žao nam je što vam se članak nije svidio. Trudimo se da budemo bolji!

Pomozite nam da unaprijedimo sadržaje!

Recite nam kako možemo poboljšati sajt?

MOŽDA VAS ZANIMA
DRUGI UPRAVO ČITAJU