Još

Rukometaši Konjuha deklasirali Slaviju, Grujić: Naša pobjeda je zaslužena

()

U okviru 11. kola Premijer lige BiH u rukometu u Istočnom Sarajevu odigran je meč između domače Slavije i „Konjuha“ iz Živinica

Ekipa iz Živinica bila je favorit u ovom meču a što su potvrdili na samo terenu tokom svih 60 minuta meča. Cijeli tok meča gosti su bili bolji, organizovaniji, efikasniji, borbeniji i na kraju sasvim zasluženo ostvarili ubjedljiv trijumf od plus 11 golova (20:31).

Od samog starta meča igrači šefa Jasenka Omerefendića dominirali su igrom, Slavija je samo u desetoj minuti povela sa 8:6, ali  onda su se gosti „uozbiljili“ i prvih 30 minuta završili sa plus dva gola u svoju korist rezultatom 10:12.

rukometaši konjuha deklasirali slaviju, grujić: naša pobjeda je zaslužena

U nastavku meča bila je to igra „mačke i miša“. Agresivna i čvrsto odbrana gostiju na čelu sa sjajnim vratarom Jelićem,  koji je na ovom meču ubilježio 14 odbrana i skinuo 3 sedmerca,a u napadu igra za rukometne „udžbenike“ koju su predvodili ubojiti strijelci Ristović, Grujić i Snajić sa po 7 postignutih golova, 4 je pridodao Hajdarević, po 2 puta pogađali su Hamzić i Modrić a po 1 gol dali su Bečejac i Pejkušič.

Bila je ovo treća vezana pobjeda rukometaša Konjuha koji su kraj meča dočekali zagrljeni sa svojim stručnim štabom, primali su čestitke sa svih strana za izvanrednu igru i važnu pobjedu, a sjajni bek Nikola Grujić po završetku meča rekao je, između ostalog, sljedeće:

”Naša ekipa odigrala je ovaj susret veoma dobro,bili smo mnogo bolji i organizovaniji rival od domaćina i naša pobjeda je zaslužena i čista kao suza. Od prvog minuta stavili smo domaćinu do znanja da smo došli da ostvarimo pobjedu i to smo pokazali tokom  cijelog toka meča. U odbrani smo odigrali čvrsto i bez puno greški, naročito u drugom dijelu igre, dok smo u napadu pokazali i demonstrirali svu ljepotu rukometne igre. Ovaj trijumf sigurno nam daje dodatno samopuzdanje pred naše naredne mečeve, a gdje ćemo igrati još bolje i efikasnije.”

Piše: Rešad MAMELA