Srijeda, 20 siječnja, 2021

- Oglašavanje -

U okviru  7. kola Premijer lige BiH vrlo važan meč za oba rivala igrali su domači tim Krupa i Sloboda iz Tuzle.

Bio je ovo susret koji su sa velikom željom za osvajanje bodova čekala oba rivala. Krupa koja je bila na predposljednjem mjestu sa samo do sada osvojena 4 boda željela je trijumfom pobjeći ka sredini tablice, ali ni Sloboda nije doputovala na meč sa istaknutom bijelom zastavom i na izlet na Vrbas.

Po lijepom vremenu, ali veoma teškom terenu za igru, viđena je sjajna nogometna predstava, gdje je postignuto 5 zgoditaka, a pored toga  zabilježili smo još par odličnih prilika na obje strane, izvanrednih akcija,lijepih udaraca na gol oba rivala i nekoliko fantastičnih odbrana vratara.

U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka iako su izgledne šanse imali Andrejić, Palić i Puzigaća kod domaćih, a  Tomašević, Mujagić i Husejinović kod ekipe tuzlanske „svetinje“.

Sve čestitke za prikazane odbrane u tom dijelu igre zaslužuju golmani  Kolak kod Krupe i Golubović kod Slobode. U nastavku meča, susret za nogometne „udžbenike“, meč za infarkt navijača oba tima. Već u 48 minuti Sloboda dolazi u vodstvo 0:1, a pogodio je Đenis Beganović nakon sjajne akcije gostiju i asistencije Mujagića.

Slavlje u taboru Tuzlaka nije se ni stišalo a već je 0:2, novi pogodak za Slobodu u 53 minuti nakon centaršuta Tomaševića koji je probio po lijevoj strani, rezantnim udarcem pod prečku  sa nekih desetak metara zabija Abid Mujagić.

Onda drama na terenu,Krupa munjevito uzvraća, u 58 minuti Puzigaća sjajno centrira a Nikolić glavom postiže prekrasan pogodak za smanjenje 1:2. Nije prošlo ni pet minuta a već je 2:2, opet je strijelac  Nikolić koji  koristi priliku i sa 4,5 metara i opet glavom donosi veliku radost domaćinima. Igra se rasplamsava, Sloboda nije zadovoljna remijem, želi kući sa punim plijenim, igra se  68 minut, lijepa akcija  slobodinih „dječaka“ i lopta dolazi do iskusnog Saida Husejinovića koji matira Kolaka i gosti vode 2:3.

Do kraja meča prilike na obje strane, igra se borbeno, požrtvovano ali nema novih pogodaka i kraj…Sloboda bilježi „zlata“ vrijednu pobjedu, knjiži nova tri boda na svoj konto i sa deset bodova odlazi u prvu polovinu tablice.

- Oglašavanje - Sloboda nadigrala Krupu, Crnogorac: Sve čestitke momcima koji su pokazali kako se „gine“ za grb kluba

Po završetku meča velika radost igraća, trenera, članova uprave na samom terenu, slavlje se nastavlja u svlačionici, ori se pjesma…Čestitke dolaze sa svih strane, mobiteli „užareni“ od brojnih poziva, poruka upućeni iz cijelog dunjaluka slobodinoj ekspediciji na izvanrednoj igri, požrtvovanju, htijenju i velikoj pobjedi.

Šef stručnog štaba Gradimir Crnogorac, izuzetno sretan zbog pobjede, ponosan na svoje momke prima bezbrojne čestitke od prijatelja, navijača, kolega kaže nam sljedeće: ”Znao sam da ovi momci vrijede, da znaju igrati, pokazali su svojom bespoštednom igrom kako se igra i „gine“ za boje i grb kluba. Svima u našem taboru, igračima, trenerima, članovima uprave, zdravstvenom dijelu ekipe čestitam, ovo je uspjeh svih nas i na to sam ponosan. Ovo je mlada ekipa, mi svaki meč počinjemo sa pet igrača ispod 21 godine, stvaramo tim za budućnost. Pred nama je još puno posla, ne treba da nas ovaj trijumf ponese, moramo čvrsto ostati na zemlji. Sigurno da je sada mnogo bolja situacija, lakše se diše, ali ima  još puno, puno  utakmica da se igra, ali vjerujem u ove sjajne mladiće čije vrijeme tek dolazi.”

Piše: Rešad MAMELA