Džumhur savladao Fogninija i osvojio prvi ATP naslov u karijeri

PODIJELI

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur ispisao je nove stranice bosanskohercegovačkog tenisa.

Džumhur je stigao do prve ATP titule iz serije 250 u svom drugom finalu.

Pobjedom u finalu protiv iskusnog Italijana Fabija Fogninija sa 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 2:6.

Za osvajanje prvog seta Italijanu su bile potrebne 44 minute. Slavio je sa 6:3. Napravio je Fognini dva breaka, a isto toliko ih spasio. Džumhur je bio u problemu na svom servisu, dopustio je previše prilika protivniku za oduzimanje servisa, čak sedam, što je italijanski teniser znao iskoristiti.

Drugi set počeo je sigurnim servisima obojice tenisera. Break-lopti nije bilo u prva četiri gema.

Prvu šansu za break Damir je imao u petom gemu drugog seta, ali se Fognini izvukao. U istom gemu je dobio i drugu šansu da oduzme protivniku servis, što nije propustio i poveo je sa 3:2.

Fognini je odmah uzvratio i oduzeo servis bh. teniseru za 3:3.

Novi break je Džumhur napravio za 5:4, a onda sigurnim servisom osvojio set, koji je trajao 39 minuta.

Na samom startu trećeg seta Džumhur dolazi do breaka, zatim osvaja gem na svoj servis i dolazi do 2:0.

Break prednosti je čuvao do šestog gema, a onda dolazi do 5:2.

Na kraju je bio siguran i osvojio prvi ATP rofej u karijeri.