Dončić se oporavio od ozljede, moguće da već sutra zaigra

Deset dana prošlo je otkako je Luka Dončić već u drugoj minuti utakmice protiv Miamija iskrenuo desni gležanj i napustio parket. Od tada nije igrao, ali sinoć je prvi put trenirao pod punim opterećenjem, što znači da će se uskoro vratiti.

Možda već za utakmicu protiv San Antonija u noći sa četvrtka na petak, javlja Index.

“Svakim danom je sve bolje. Ne znam još kakav će mu status biti za četvrtak, ali sigurno je bolje. Vidjet ćemo kako će se osjećati sutra”, rekao je trener Dallasa Rick Carlisle.

“Dobro se osjećam. Vidjet ćemo kako će oporavak napredovati do četvrtka i hoću li igrati”, dodao je Dončić.

Dallas je bez Dončića utakmicu s Miamijem izgubio u produžetku. Bila je to prva od pet utakmica protiv pet najboljih momčadi Istoka, a Mavsi su slavili u Milwaukeeju i Philadelphiji te još izgubili kod kuće od Bostona i na gostovanju u Torontu, iako su krajem treće četvrtine u Kanadi imali čak 30 poena prednosti, no dopustili su Raptorsima najveći preokret u klupskoj povijesti.

Dončić je prije ozljede koketirao s triple-double prosjekom, a trenutačno je treći strijelac (29,3) i treći asistent NBA lige (8,9), a drži se i među 20 najboljih skakača, s prosjekom od 9,6 uhvaćenih lopti. Dallas je na petome mjestu Zapada s omjerom 19-10.

Ne zaigra li u četvrtak protiv San Antonija, sljedeća prilika za povratak bit će mu u subotu na gostovanju kod Golden Statea.