Javor gurnuo Radnik prema provaliji, Vojvodina nosi bodove iz Beograda (VIDEO)

Završene su preostale dvije utakmice današnjeg programa 25. kola Super lige Srbije, a pobjede su slavili Javor i Vojvodina.

Javor je na svom zbog kiše natopljenom stadionu bio bolji od Radnika iz Surdulice rezultatom 2-1, čime je dodatno pogoršao ionako vrlo nezavidnu situaciju za protivnika.

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom domaćina 2:0, golovima Luke Gojkovića u 4. i Lazara Micića u 33. minuti.

Mihailo Oreščanin smanjio je rezultat na 2-1 u 83. minuti kada je pogodio iz voleja nakon ubačaja iz kuta, ali gosti nisu uspjeli doći ni do boda.

Radnik je uvjerljivo posljednji sa samo 14 osvojenih bodova, šest manje od Železničara i sedam manje od Radnika iz Niša. Javor je na 12. poziciji sa 25 bodova.

Vojvodina nastavlja borbu za plasman u europska natjecanja. Danas su na stadionu Voždovac na krovu tržnog centra savladali IMT sa 3:1.

Gosti iz Novog Sada poveli su u 10. minuti autogolom Zarije Lumbulića. Na utakmici se najviše istaknuo Caleb Zadi sa svoja dva pogotka, u 59. i drugoj minuti sudačke nadoknade.

U međuvremenu je Miloš Luković, koji nakon velikog transfera u Strasbourg igra do kraja sezone za IMT, u 83. minuti smanjio na 2-1.

Stara Dama iz Novog Sada je na šestom mjestu na tabeli Superlige sa 37 osvojenih bodova, dok je IMT 13. sa 24 boda.