LeBron slavio u odličnom All-Staru, Leonard MVP

Team LeBron je u dramatičnoj završnici All-Star utakmice u Indianapolisu pobijedio Team Giannis 157:155 i tako Jamesu donio treću uzastopnu pobjedu u revijalnom susretu NBA lige, prenosi Index.

Do pobjede je došao slobodnim bacanjem Anthonyja Davisa, a u zadnjoj četvrtini LeBronova momčad nadoknadila je devet koševa minusa. Bio je ovo prvi All-Star koji se igrao prema novim pravilima kako bi se utakmici dao kakav-takav rezultatski dvoboj. Odluka se pokazala odličnom jer je All-Star ove godine stvarno bio dramatičan.

Naime, svaka četvrtina igrala se kao posebna mala utakmica, a pobjednik svake od prve tri četvrtine zaradio je po 100.000 dolara u dobrotvorne svrhe za svoju momčad. Nakon tri četvrtine po uobičajenih 12 minuta, četvrta se igrala bez vremenskog ograničenja, a pobjednik je bila ona momčad koja je prva došla do zadanog broja koševa. On se određivao zbrojem svih koševa po četvrtinama vodeće momčadi i dodavanjem tom zbroju broja 24 u čast preminulog Kobea Bryanta.

Tako je Giannisova momčad u zadnju četvrtinu ušla s vodstvom 133:124. Njezinom zbroju dodao se broj 24 pa se igralo do 157, a do te brojke je prva došla LeBronova momčad preokretom u završnici. Kod rezultata 156:155 Davis je promašio prvo slobodno bacanje, ali je pogodio drugo i donio pobjedu LeBronu.

Briljirao je Kawhi Leonard s 30 koševa (šut 11/18, trice 8/14), sedam skokova i četiri asistencije čime je odnio titulu MVP-ja susreta. Luka Dončić je ubacio osam koševa, a Nikola Jokić pet.