NOVA GOLEADA: Raspucani Topnici, Newcastle ispraćen pokerom! (VIDEO)

Nogometaši Arsenala ponovno su odigrali učinkovitu utakmicu u Premier ligi. Kod kuće su bili bolji od Newcastlea s 4:1. S dva pogotka u oba poluvremena lako su završili posao.

Od početka utakmice na terenu je postojala samo jedna ekipa. Topnici su dominirali posjedom lopte i imali su šest udaraca u prvih 20 minuta protiv nijednog Magpiesa.

To su iskoristili za vodstvo u 18. minuti. Gabriel Magaljaeš je pucao, a Sven Botman zabio autogol.

Od 24. minute bilo je 2:0 za domaćina. Martinelli je uposlio Kaija Havertza i Nijemac je udvostručio vodstvo. Dodavanju za gol prethodilo je odlično proigravanje Žoržinja.

Takav je bio rezultat prvog poluvremena uz potpunu dominaciju Arsenala. Newcastle niti jednom nije imao udarac prema protivničkom golu naspram 12 udaraca domaćih.

U drugom dijelu posjed je bio na strani Svraka, ali slaba utjeha. Arsenal je u 65. minuti golom Bukaija Sake poveo 3:0. Četvrti pogodak postignut je u četiri minute. Okrunio je solo akciju s desnog boka.

Na 4:0 povisio je poljski reprezentativac Jakub Kivior u 69. minuti. Bio je spretan nakon kornera Declana Ricea.

Newcastle je Arsenalov niz od 11 golova protiv Burnleya i West Hama smanjio na posljednja četiri. Bivši igrač kluba Joe Wheelock postigao je pogodak u 84. minuti i tako postavio konačan rezultat.

Arsenal je bod iza Cityja i dva manje od vodećeg Liverpoola na vrhu. Newcastle klizi na ljestvici i sada mu nedostaje 10 bodova od plasmana u Europu.