Novim trijumfom Bratstvo lider na tablici

U okviru 6 kola prve nogometne lige FBiH U Gračanici je odigran meč između domaćeg Bratstva i ekipe „Budućnost“ Banovići.

U važnom meču za oba rivala ekipa „Topnici“ iz Gračanice slavila je visokim rezultatom zasluženu pobjedu rezultatom 4:1. U domaćem taboru bili su svjesni težine zadatka koji ih očekuje protiv uvjek neugodne Budućnosti i cijelu sedmicu šef stručnog štaba Nikola Nikić sa saradnicima, spremao je svoje izabranike, pripremao taktiku, ukazivao na opasnosti koje mogu doći od par dobrih igrača gostiju.

Sve ono što su spremali cijelu sedmicu igrači su krajnje kvalitetno prenijeli u sami meč. Već od prvog minuta Bratstvo je zaigralo ofanzivno, kvalitetno, borbeno i već u 10 minuti bilo je 1:0, nakon kornera Zarića loptu u mrežu gostiju sprema glavom Jaganjac. Već u 23 minuti je 2:0, Zarić se poigrava sa odbranom gostiju, slijedi idealan centaršut na drugu stativu i Poturalić lagano pogađa za novu radost u taboru domačina.

Drugo poluvrijeme počinje u sličnom tempu, Bratstvo pokušava  do novog zgoditka preko Jaganjca, Aletića, Sarvana ali nema završnog udarca i onda u 53 minuti zgoditkom  Junuzovića Budućnost smanjuje na 2:1. No to ništa ne mjenja u igri  domačih igrača, slijede novi napadi i već u 60 minuti već je 3:1 a zgoditak je poslije greške odbrane gostiju postigao Poturalić. I tu se je već nazirao kraj nadama gostiju da mogu nešto ostvariti u ovom susretu a već u 65 minuti svaku nadu ugasio im je Jaganjac svojim drugim zgoditkom za konačnih 4:1. Svi igrači domaćih: Mustafić,Salkić, Šuša, Delić, Aletić, Zarić, Sarvan, Mujčić… koji su nastupili u ovom meču zaslužuju riječi pohvale za prikazanu igru, borbenost, požrtvovanje, htijenje.

Ovim trijumfom Bratstvo je lider na tablici sa osvojenih 13 bodova i gol razlikom plus sedam (12:5). Nakon slavlja na travnjaku i svlačionici, a koje su priredili svi igrači, treneri, članovi uprave kluba, svoje viđenje ovog meča rekao nam je trener Bratstva Irfan Džindo. -Prvo želim da se zahvalim gostima na fer i sportskoj igri tokom svih 90 minuta  meča, Budućnost je pokazala da je spoj mladosti i iskustva i sigurno da će mnogim ekipama biti tvrd orah. Što se tiče naše ekipe svi koji su nastupili zaslužuju čestitke za sve ono što su demonstrirali u ovom veoma bitnom meču za oba rivala. Igrali smo dobro, stvarali prilike, postigli četiri zgoditka, a imali još najmanje četiri velike šanse. Naša pobjeda je zaslužena, još jednom smo pokazali da ova ekipa Bratstva ima potencijal, da je spremna za velike poduhvate. Ono što je najvažnije igrači nisu opterećeni plasmanom, ali želimo biti u vrhu, hoćemo u svakom meču da se nadigravamo sa našim rivalima i da uvjek pokažemo naš neupitni kvalitet i znanje. Šteta što nema gledalaca na tribinama,ali senadamo da će oni vrlo brzo ponovo biti sa nama, da nam budu  podrška, ali i da uživaju u našoj nadahnutoj igri i zajedno sa nama se raduju našim novim uspjesima.

13 septembar                                                                  Rešad MAMELA