Partizan je nakon velikog preokreta svladao PAO u Areni!

Košarkaši Partizana u 11. kolu Eurolige pobijedili su nakon produžetaka ekipu Panathinaikosa 92:87.

Gosti su poveli 2:0, no Kaminski je pogodio tricu za prve poene Partizana i prvu prednost domaćina. Ledej je bio dobar na početku, a Avramović je ubacio tricu iz velike udaljenosti i vratio se nakon ozljede na pravi način.

U nastavku je Caboclo odlično probio, pogodio uz prekršaj i upisao nove bodove za domaće. Na kraju prvog dijela rezultat je bio 20:21 u korist grčke momčadi. I u drugom poluvremenu gosti su bili bolji, Grigonis je ubacio još jednu tricu, a s druge strane Kaminski je zbog protesta dobio tehničku kaznu.

Nan je kasnio i faulirao Ledaya kod šuta za tri. Ovaj ne samo da je pogodio taj šut, već je izveo i dodatno slobodno bacanje za 32:36. Partizan je izjednačio, a zatim i poveo nakon dugo vremena, a na poluvrijeme su crno-bijeli otišli s prednošću 39:38.

Partizan je bolje otvorio drugo poluvrijeme, nakon poena Nanellija Douzer je ukrao loptu i zakucao na drugoj strani. Lesor je držao PAO u igri, pogodio je uz prekršaj Avramovića, a Kendrick Nunn ubacio je četiri poena, a na kraju treće dionice rezultat je bio 54:56 u korist gostiju.

Posljednju dionicu poenima je otvorio Grigonis, Dino Mitoglu je pogodio uz prekršaj, nakon što je prethodno zabio uz zvuk sirene na kraju trećeg dijela, ali nije uspio donijeti najveću prednost gostima od drugi dio.

Douzer je potom postigao pet poena i smanjio prednost gostiju na pet koševa, nakon čega je Ataman tražio timeout. Nan je nastavio da muči Partizan, a prve poene na meču postigao je Kevin Panter.

Douzer je držao crno-bijele u životu, a onda je Panter pogodio tricu i Partizan se približio na samo dva poena zaostatka. Partizan je poenima kapetana izjednačio, imao napad za pobjedu, ali je na kraju lopta završila u rukama igrača Panathinaikosa, pa je utakmica otišla u produžetke.

Crno-beli su poveli, u ofanzivnom skoku dominirao je Caboclo, koji je ispravio grešku i pogodio za prednost Partizana – 80:78. Panter je postigao nove poene, a crno-bijeli su stigli do novih plus 6, a precizan je bio i Anđušić.

Crno-bijeli su uspjeli privesti meč u svoju korist i slaviti u ovom duelu rezultatom 92:87.