POVRATAK NA MJESTO USPJEHA: EPHES pokvario Atamanov jubilej!

Košarkaši Efesa pobijedili su Panathinaikos rezultatom 71:68 u 12. kolu Eurolige. Grci su uspjeli doći ispred suparnika, ali ne i slaviti u 400. euroligaškom susretu na klupi momčadi Ergina Atamana. Oba tima sada su izjednačena na 6-6.

Efes je bolje krenuo u utakmicu. Sredinom prvog dijela nakon 6 minuta igre imali su +8 (12:4). Momčad Erdema Dzhana tu je razliku zadržala i početkom druge dionice.

Na poluvrijeme su domaćini otišli s +6, iako je PAO imao bolji postotak šuta iz igre. Obje momčadi pogodile su samo tri trice u 20 minuta.

Grčka momčad preokrenula je nakon treće četvrtine. Egal je bio čak i četvrti, a turska momčad je slavila zahvaljujući sigurnim Larkinu i Thompsonu s bacanja.

Pobjednika je predvodio Tyreek Jones s 21 košem, a jedan manje dodao je Larkin. Kod Atenjana Lesor i Nan su imali po 13, a Grent 12. Efes ugošćuje Albu u drugom susretu dvostrukog tjedna. PAO dočekuje Real.