Prva ženska nogometna liga FBiH: Travničanke bolje od Mladosti u komšijskom derbiju

Proteklog vikenda odigrano je 12.kolo Prve ženske nogometne liga FBiH, odnosno 5. kolo drugog dijela prvenstva u sezoni 2018/2019.

Nogometašice ŽNK Rosa Brandis iz Travnika savladale su na gostovanju u Nević Polju ekipu ŽNK Mladost.

Iako su nogometašice Rose Brandis utakmicu započele vodstvom i to sa pogotkom Esmeralde Osmanović , karte su se brzo okrenule u korist domaćih igračica pa je ekipa Mladosti na poluvremenu vodila 3:1.

Drugo poluvrijeme je započelo pogotkom ekipe Mladosti, nakon čega su djevojke ŽNK Rosa Brandis napravile nevjerovatan preokret, te se mreža Mladosti do 90’te minute ni trenutka nije smirila. Krajnji rezultat utakmice glasio je 4:5 u korist djevojaka iz Travnik!

Četir pogotka postigla je Osmanović a jedan Akeljić.

Za ŽNK Mladost igrale su: Trako E. ( 1 ) , Begovic B. ( 2 ) , Mahalbašić I ( 3 ) <-> 2 pol. Čakal A. ( 4 ) , Bilić A. ( 5 ) , Repak A. ( 6 ) , Haseljić A. ( 8 ) , Osmanović S. ( 9 ) <-> 2 pol. Memović S. ( 18 ) , Osmanović E. ( 10 ) , Mušić A. ( 13 ) , Hadzic A. ( 15 ) , Akeljić E. ( 16 ) Klupa : Ganić A. , Adilović I. , Šiljak Z.

U 13. kolu kod ekipe ŽNK Rosa Brandis gostuje ekipa ŽNK Libero iz Goražda.