Nakon što je u prvom meču u gostima kod Derbyja Leeds slavio sa 1:0, i drugi meč su domaći otvorili sjajno te imali prednost od 1:0 pogotkom Dallasa u 24. minuti.

No, u samom finišu prvog dijela Derby je izjednačio na 1:1 nakon neshvatljive greške odbrane i golmana Leedsa gol je zabio Marriott.

Drugo poluvrijeme puno bolje otvaraju gosti, već u prvoj minuti nastavka Mount pogađa za 2:1, da bi u 58. Wilson iskoristio jedanaesterac te doveo svoj tim u vodstvo od dva gola razlike.

U 62. minuti nadu u prolazak dalje ekipi Leedsa vratio je Dallas, svojim drugim pogotkom danas.

No, u 78. minuti Berardi dobija drugi žuti te crveni karton, a to ekipa Lamparda u potpunosti iskorištava u 85. minuti kada ponovno Marrot pogađa za 4:2 i plasman Derbyja u finale flay-off takmičenja.