Spuštena je zavjesa na Premijer ligu BiH, evo koja je ekipa najefikasnija

U m:tel Premijer ligi odigrano je 198 utakmica na kojima je postignuto 489 golova ili 2.47 po susretu.

Najefikasnija ekipa je Zrinjski, koji je postigao 66 golova (2 po utakmici), a najmanje pogodaka je postiglo Posušje (28). Zrinjski ima i najbolju odbranu, koja je kapitulirala 21 put, dok je najviše golova primila Sloga Doboj (55).

Najviše golova postignuto je u intervalu od 81. do 90. minuta – 86 (17.6% od ukupnog broj golova), dok je najmanje golova „palo“ u periodu od 11. do 20. minuta – 37. Najviše golova postignuto je na utakmicama Velež – Široki Brijeg (4:4) i Velež – Sarajevo (3:5).

U listu strijelaca se upisalo 166 igrača, a postignuto je i 12 autogolova. Najbolji strijelac treću godinu za redom je Nemanja Bilbija iz Zrinjskog, koji je postigao 24 gola.

Sudije su ukupno pokazale 945 žutih kartona ili 4.77 po utakmici. Najviše žutih kartona dobili su igrači Posušja – 101, a najmanje igrači Zrinjskog – 45. Pokazano je i 45 crvenih kartona (0.23 po utakmici). Borac i Velež su dobili po 1 crveni karton, a najviše puta (9) su „pocrvenili“ igrači Igmana.