Željzničar šokantnim porazom od Širokog Brijega, prepustio Sarajevu prvo mjesto

Ekipa Željezničara je šokantno poražena u posljednjem susretu 17. kola Premijer lige BiH od Širokog Brijega na stadionu Grbavica rezultatom 2:1.

Bagarić je u 34. minuti utišao Grbavicu kada je matirao Erića, a već u narednom napadu Plavi su mogli izjednačiti kada je Veselinović srušen u kaznenom prostoru i arbitar Bjelica je pokazao na penal. No, Krpić je pogodio stativu, prenosi Klix.

Ipak, u 42. minuti nakon sjajne akcije Štilić je pogodio za 1:1 i na poluvrijeme se otišlo pri tom rezultatu.

U drugom poluvremenu Željo je dominirao, no hladan tuš na Grbavici pred 4.500 navijača desio se u 90. minuti kada je Ćorić iz penala pogodio za konačnih 2:1.

Ovim porazom Plavi su prepustili prvo mjesto na tabeli gradskom rivalu Sarajevu.