Zrinjski ispisao historiju

U uzvratnom susretu trećeg pretkola Uefine Europske lige Breidablik je pobijedio Zrinjski rezultatom 1:0, ali dalje ide bh. prvak zahvaljujući 6:2 pobjedi iz prvog susreta.

Bila je to utakmica bez puno prilika, a pobjednika je na kraju odlučila jedna pogreška. Ipak, na kraju Zrinjski može biti itekako zadovoljan jer je ispisao povijest, postavši prva bh. momčad koja je izborila nastup u grupnoj fazi nekog europskog natjecanja.

Imao je Breidablik premoć u posjedu u prvom poluvremenu, ali je Zrinjski discipliniranom igrom bez problema zaustavljao islandske napade.

Uspio je Breidablik u 42. minuti zatresti mrežu Marka Marića, ali je gol poništen zbog zaleđa Jasona Svanthorsson.

Domaći su poveli u 55. minuti nakon pogreške obrane Zrinjskog. U pokušaju da očisti ubacivanje s lijeve strane Slobodan Jakovljević je nespretno reagirao i gurnuo loptu u vlastiti gol.

Do kraja utakmice pokušavao je Breidablik doći do drugog pogotka, ali nisu Islanđani uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.

Utakmica je završila rezultatom 1:0, a Zrinjski je ukupnim rezultatom 6:3 izborio playoff Europske lige gdje ga čeka LASK. Ako prođu Austrijance Plemići će se plasirati u grupnu fazu tog drugog po snazi Uefinog klupskog natjecanja, a u slučaju poraza bh. prvak igrat će u Konferencijskoj ligi.

Prva utakmica se igra u Linzu 24. kolovoza, uzvrat sedam dana kasnije u Mostaru.