12 medalja za Karate klub “Mladost” Vitez na „6. Baščaršija karate kupu“

U subotu , 17.02.2024. godine u Sarajevu je održan karate turnir pod nazivom “6. Baščaršija Kup 2024” godine koji je okupio 899 takmičara iz 73 kluba i 3 države.

Karat klub “Mladost” Vitez nastupio je sa 17 takmičara koji su osvojili 12 medalja i to 3 zlatne , 6 srebrenih i 3 bronzane medalje.

Svi takmičari su nastupili u kategoriji borbe.Zlatne medalje su osvojili Dominika Maleš, Akeljić Hamza i Adilović Zahra , srebrene medalje su osvojili Hidić Husein, Hidić Nasiha, Mangić Nejla, Bešo Emina, Đidić Bilal i Adilović Hamza dok su se bronzanim medaljama okitili Palić Asja, Žigonja Nadja i Pezer Esma.

Šef stručnog štaba karate kluba “Mladost“ Vitez, Aldin Adilović,  zadovoljan je postignutim rezultatima na turniru i  naglasio je da je  turnir ujedno  bio i jedna od priprema pred nastupajuće Federalno prvenstvo za djecu koje se održava u ožujku- poručili su iz KK Mladost Vitez.