Pogodak kola postigao Bekrić, remi Slobode i Sarajeva na Tušnju

U okviru 14. kola prvenstva bih za nogometaše, na stadionu Tušanj u Tuzli, pred oko 3.500 gledatelja, domaća Sloboda i ekipa Sarajeva podijelili su bodove odigravši 1:1 (0:1).

Neriješen ishod najrealniji je ishod borbene, ali ne toliko lijepe utkmice, u kojoj nije bilo puno ni prilika za postizanje gola.

Nešto bolju igru u prvom poluvremenu igrači Sarajeva okrunili su pogotkom u 11. minuti, kada se nakon centaršuta s desna Dušana Hodžića pred golom Tuzlaka najbolje snašao Amar Rahmanović, poslavši loptu nisko, između Amara Beganovića, Emira Jusića, te golmana Irfana Fejzića – 0:1.

Sloboda je potom zaigrala agresivnije, a u 56. minuti uspjela je izjednačiti rezultat. Amer Bekić je sjajnim potezom petom poslao loptu prema Samiru Bekriću, koji je majstorski šutirao loptu pored golmana Vladana Kovačevića – 1:1.

U finišu susreta dobru priliku za pobjedu Sarajeva propustio je Rahmanović, šutiravši glavom sa 7-8 metara pored stative.

Prije početka susreta minutom šutnje odata je počast u srijedu preminulom bivšem nogometašu i funkcioneru Slobode, Voji Miloševiću.