20.000 KM od Vijeća ministara Bosne i Hercegovine za Amela Tuku

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine nagradilo je Amela Tuku sa 20.000 KM, prenosi Anadolu Agency (AA).

U saopćenju Vijeća ministara BiH se navodi da je donesena Odluku o izdvajanju 20.000 KM iz tekuće budžetske rezerve, čime je novčano nagrađen Amel Tuka za ostvareni uspjeh na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi, gdje je osvojio srebrnu medalju.

Tuka je u utorak uvečer u Dohi osvojio srebrenu medalju u trci na 800 metara, čime je ostvario najveći sportski uspjeh od osamostaljenja BiH.

Prethodno je imao bronzu sa Svjetskog prvenstva u Pekingu 2015. godine.

Tuka je trku u Dohi istrčao s vremenom 1:43:47 minut i tako postigao najbolji lični rezultat sezone. Prvo mjesto je osvojio Amerikanac Donavan Brazier s vremenom 1:42:34 minut, dok je treći bio Ferguson Cheruiyot Rotich (1:43.82).