27 medalja za karate klub „MLADOST“ Vitez na III kolu kantonalne karate lige u Bugojnu

Ovog vikenda, u nedjelju 22.09.2019. godine , održano je treće kolo kantonalne karate lige SBK/KSB za 2019 godinu. Turnir je održan u organizaciji karate kluba „Master“ Bugojno , a učešće je uzelo preko 350 takmičara iz 18 klubova.

Takmičari karate kluba „Mladost“ Vitez su osvojili 27 medalja i to : 5 zlatnih, 9 srebrnih i 13 bronzanih medalja, te u ukupnom poretku zauzeli visoko treće mjesto sa osvojenih 39 bodova.

Zlatne medalje osvojili su Belmin Spahić, Ajdin Sivro, Danijel Strukar,Dominika Maleš i Harun Haskić , srebrene medlje su osvojili Elmedin Sivro i Ema Bešić u katama, Harun Redžić, Husein Selava, Monika Kozina, Edna Jusufbašić, Nadja Žigonja, Azra Subašić i muška kadetska ekipa, dok su se bronzanim medaljama okitili Salih Mujkić i Monika Kozina u katama,Armina Smajić,Azra Mujkić, Emin Hidić, Muhamed Žigonja, Luka Šapina, Rijad Bektaš, Ahmed Mahmutović, Melani Hurem,Berina Hurem, muška pionirska i ženska pionirska ekipa u borbama.

Šef stručnog štaba, Aldin Adilović, zadovoljan je postignutim rezultatima i plasmanom koje njegovi takmičari ostvaruju na svakom nastupu na kojem se pojave, a naročito zbog toga što je na ovoj kanatonalnoj ligi nastupila podmlađena ekipa karate kluba „Mladost“ Vitez.