U cilju sprječavanja zaraze virusom covid-19 a u skladu sa preporukama izdatih od strane zdravstvenih ustanova i Kriznog štaba SBK, iz Općine Novi Travnik preporučuju građanima, korisnicima usluga Općine, da dolaze u prostorije Općine (Centar za usluge građanima i Centar za dozvole) samo u slučaju neodložnih obaveza i zahtjeva, te da ni u kojem slučaju ne dolaze ako imaju respiratorne tegobe, hronične bolesti ili neke druge teško zdravstvene tegobe.
Prije dolaska u zgradu Općine predlažemo da kontaktirate uposlenike na kontakt telefone.
Ukoliko je potrebno, nakon obavljenog telefonskog razgovora da stranke ipak dođu u Općinu, preporučujemo da dogovore termin sa nadležnim namještenikom ili državnim službenikom kako se ne bi stvarala gužva a građani bili bespotrebno izloženi opasnosti zaraze virusa, stoji na stranici općine.
Apeliramo na građane da se u cilju prevencije nastanka i širenja infekcija ponašaju u skladu s izdatim preporukama, poručeno je na kraju.




