Zrinjski slavio u Doboju protiv Mladosti

U okviru  18. kola Premijer lige BiH u Doboju kod Kaknja domaća ekipa Mladost ugostila je Zrinjski iz Mostara.

Bio je ovo vrlo važan meč za oba rivala i iz oba tabora pred početak stizale su optimistične najave, a oba šefa struke Nemanja Miljanović kod domaćina i Mladen Žižović kod gostiju obećavali su otvorenu igru.

zrinjski slavio u doboju protiv mladosti

U prvih 45 minuta gosti su bili dominantniji, više su imali loptu u svom posjedu i već u 14. minuti Filipović je iz slobodnjaka sa nekih 22-23 metra zaprijetio domaćem vrataru Bukviću.

U 20. minuti Enin je šutirao glavom sa 9-10 metara za malo pored gola. U 23. minuti prva prava prilika za domaćina, u sjajnoj prilici bio je Hadžić, šutirao je sa desetak metara, ali lopta za malo odlazi pored stative u gol aut. U 27. minuti Zrinjski dolazi u vodstvo 0:1 a strijelac je bio Bilbija koji pogađa sa nekih 13,14 metara poslije centaršuta Ibaneza.

U 31. minuti nova prilika za Zrinjski, sa 13-14 metara šutirao je Filipović ali za malo van okvira domaćih.U posljednjim trenucima prvog poluvremena prilika za Mladost, sa nekih 16-17 metara Hadžić za malo promašuje vrata Zrinjskog.

U nastavku meča još bolja partija domaćih igrača ali nisu uspjeli postići zgoditak i izravnati, a dobre prilike imali su u  52.,58.,65. i 78. minuti ali nisu najbolje reagovali u završnici akcija Alić, Vazda, Hadžić, Begić dok je Zrinjski najizglednije prilike propustio u 64.,68. i 85. minuti a koje nisu iskoristili  Bilbija, Sahiti i Filipović. Strijelac pobjedonosnog gola  Nemanja Bilbija po završetku meča rekao je: “Tvrda utakmica, bili smo bolji rival u prvom poluvremenu, postigli zgoditak i na taj način lagano priveli prvo poluvrijeme. U nastavku meča domaćin je zaigrao dosta bolje, imao je dvije, tri dobre šanse ali i mi smo u dva navrata bili u prilici da postignemo zgoditak. Ostvarili smo vrlo važnu pobjedu u trci za izlazak na Evropsku nogometnu scenu i sigurno da nam ova pobjeda mnogo znači u psihičkom smislu, nakon poraza od Željezničara u prošlom kolu u Mostaru.

Piše i snimio: Rešad MAMELA