Apple planira da predstavi novu aplikaciju za lozinke pod nazivom Passwords ove godine.
Prema novinaru lista Blumberg, Marku Gurmamu, ova nova aplikacija će biti dio iOS, iPadOS 18 i macOS 15, koji će se predstaviti sljedeće nedelje.
Passwords će raditi putem iCloud Keychain usluge, omogućavajući korisnicima da kreiraju i upravljaju lozinkama.
Iako je Keychain već “menadžer lozinki”, on je skriven u Apple podešavanjima i aktivira se samo kada je potrebno unijeti lozinku.
Nova aplikacija će korisnicima omogućiti organizaciju lozinki po kategorijama i automatsko popunjavanje polja za prijavu, prema izvještaju.
Takođe će podržavati verifikacione kodove i radit će sa Vision Pro i Windows računarima, izvijestio je B92.
The post Apple olakšava život korisnicima: Stiže menadžer lozinki appeared first on Noob.ba.
Izvor: ( www.noob.ba / TNTPortal.ba )




