U zgradi Općine Novi Travnik danas su potpisani ugovori za realizaciju projekata između Federalnog ministarstva prostornog uređenja i predstavnika 7 općina iz Kantona Središnja Bosna, JU “Agencija za kulturno-povijesnu i prirodnu baštinu i razvoj turističkih potencijala grada Jajca”, te s Ministarstvom zdravstva i socijalne politike Kantona Središnja Bosna. Radi se o ugovorima vrijednosti većoj od 1, 7 milijuna KM.
Ministar Željko Nedić je istakao da su projekti usmjereni na utopljavanje zgrada, sanaciju putne komunikacije i zaštitu nacionalnih spomenika, te da će od realizacije ugovora imati koristi svi građani općina. Pozvao je potpisnike da što prije krenu s implementacijom projekata.
Općina Novi Travnik potpisnik je ugovora za tri projekta, uključujući rekonstrukciju gradske prometnice, utoljavanje objekta Sportske dvorane i izradu projektne dokumentacije za uređenje i zaštitu nekropole Maculje. Općinski načelnik Stjepan Dujo je izrazio zahvalnost ministarstvu i predsjednici FBiH na podršci za ove projekte.
Pored toga, predsjednica FBiH Lidija Bradara je također prisustvovala potpisivanju ugovora, ističući važnost podrške Vlade FBiH i predstavnika općina za projekte poput ovih.
Ovaj događaj u Novom Travniku predstavlja važan korak u razvoju Kantona Središnja Bosna, pružajući konkretnu korist lokalnom stanovništvu kroz unapređenje infrastrukture i zaštitu kulturne baštine.
Objava Potpisani ugovori Prostornog uređenja sa sedam općina u KSB pojavila se prvi puta na Radio Vitez.
Izvor: ( www.radiovitez.ba / TNTPortal.ba )




