Sastanak predstavnika Turskog LOT tima Travnik sa načelnikom Općine Novi Travnik, Stjepanom Dujom, bio je prilika da se upoznaju sa trenutnom situacijom u općini. Komandant LOT-a, major Hasan Bicer, koji je na misiji četiri mjeseca, izrazio je interesovanje za sigurnosnu situaciju, demografske promjene, gospodarske izazove i projekte potpore. Načelnik Dujo istakao je važnost podrške turskog LOT-a i izrazio zahvalnost na prijateljskom odnosu usmjerenom ka razvoju općine.
Dogovoren je nastavak suradnje između turskog LOT tima i Novog Travnika, s naglaskom na pomoć građanima i želju za sigurnim i stabilnim okruženjem. Posjeta i sastanak ojačali su odnose između ove dvije strane, te postavili temelje za buduće projekte i inicijative koja će doprinijeti razvoju i sigurnosti lokalne zajednice.
Izvor: ( centralna.ba / TNTPortal.ba )
Preporučeni članci
- Trideset mladića iz Novog Travnika spontano se okupilo i krenulo ka Jablanici
- Osigurana sredstva za obnovu Bolnice Jajce, najavljena gradnja hospicija
- NOVI TRAVNIK: Počeli radovi na uređenju pješačke zone na Trgu zlatnih ljiljana
- Pogledajte film travničkog književnika Rusmira Agačevića koji osvaja festivale (VIDEO)




