Objekat pekare “Manja” u sarajevskom naselju Hrasno doživio je vandalizam.
Nepoznati počinilac je ispisao poruku na izlogu ove pekare.
Pekara u Hrasnu je posljednja aktivna poslovnica u Sarajevu, nakon što su druge zatvorene na Koševu, Otoci, Čengić Vili, Dobrinji i Vogošći.
Građani su bili nezadovoljni pristupom vlasnika Saše Trivića, koji je na društvenim mrežama podržavao ratne zločince poput Ratka Mladića.
Posljednji incident desio se u decembru 2023. godine, kada su izlozi pekara oštećeni u seriji vandalizama.
Na društvenoj mreži X, Trivić je odgovorio na pitanje “Da li to hoćete i u Srbiji da napravite novu Srebrenicu?” sa: “U Srebrenici smo trenirali za vas, spremite se”.
Članak “Na izlogu pekare ‘Manja’ u Hrasnom ispisana poruka vlasniku” prvi je objavio portal Sarajevska sehara.
Izvor: ( sarajevskasehara.com / TNTPortal.ba )




