Opozicija u Skupštini Kantona Sarajevo, iduće sedmice će pokrenuti inicijativu za sazivanje hitne sjednice o finansijskoj situaciji.
Šef Kluba Stranke za BiH Muamer Bandić je za TVSA izjavio da je stupio u kontakt sa šefom Kluba SDA Mahirom Devićem, koji treba da se usaglasi sa Klubom DF-a. Bandić ističe da je razlog za sazivanje sjednice finansijski deficit u kojem se KS nalazi. Ključni razlog, prema njegovim riječima, je nedostatak plana za sanaciju budžeta koji proizlazi iz smanjenja prihoda od poreza. Za pokretanje zahtjeva za održavanje sjednice potrebno je prikupiti 12 potpisa.
Predsjedavajući Skupštine KS Elvedin Okerić je izjavio da je Kolegij zakazan za iduću sedmicu. Planirano je razmatranje nastavka sjednica ili sazivanje nove prema potrebama Vlade, koja je planirala izmjene i dopune budžeta do kraja godine. Okerić također očekuje da će Vlada informisati Kolegij o dinamici pripreme materijala za rebalans.
Izvor: ( www.tvsa.ba / TNTPortal.ba )



