U današnje vrijeme, djeca često skreću s pravog puta i umjesto školovanja, uče se pouzdanju u neke sumnjive aktivnosti koje nisu korisne za društvo u cjelini“, izjavio je zastupnik HDZ-a BiH general Ilija Nakić u emisiji Kompas na RTV Herceg-Bosne, komentirajući nedavni teroristički napad u Bosanskoj Krupi gdje je maloljetnik ubio policajca srpske nacionalnosti. „Svaki dan stižu nove prijave o postavljenim bombama u sarajevskim školama.“
Govoreći o nedavnom terorističkom napadu u Bosanskoj Krupi, general Nakić je istaknuo važnost sigurnosnih provjera za članove policijskih snaga. Naglasio je da prevencija treba biti ključna u sprječavanju sličnih incidenata u budućnosti.
General Nakić osuđuje militarizaciju djece na određenim područjima i ističe potrebu odgovornosti za zloupotrebu djece u vojne svrhe. Također je protiv postavljanja spomenika u obliku tenka pored škole u Sarajevu.
Upozorio je na različite interpretacije političara o kampovima prisutnim u BiH te naglasio važnost suradnje s europskim partnerima za integraciju zemlje u EU.
General Nakić je iznio svoje stajalište o aktualnostima u BiH, uključujući i presudu Europskog suda za ljudska prava te potrebu za promjenom političke dinamike u lokalnim zajednicama poput Mostara i Travnika.
Izvor: ( centralna.ba / TNTPortal.ba )






