U organizaciji Saveza općina i gradova Federacije Bosne i Hercegovine danas je u maloj sali Općine Travnik održan radni sastanak načelnika/gradonačelnika jedinica lokalne samouprave s područja Srednjobosanskog kantona i predstavnika SOG-a. Tema sastanka bila je predlaganje kandidata za organe i tijela Saveza općina i gradova. Domaćin sastanka bio je načelnik Općine Travnik Kenan Dautović, koji je naglasio značaj koordinacije i saradnje između lokalnih zajednica, a prisutnima se obratila i direktorica Saveza općina i gradova Federacije BiH Vesna Travljanin. Na sastanku su, u skladu s procedurama, predloženi kandidati iz Srednjobosanskog kantona za članstvo u organima i tijelima Saveza općina i gradova, koji će biti verificirani na Izbornoj skupštini Saveza. Ovaj sastanak predstavlja prvi susret ove vrste u Federaciji BiH nakon lokalnih izbora, a organizovan je s ciljem jačanja saradnje među lokalnim vlastima i koordinacije u procesima koji se tiču razvoja općina i gradova u Federaciji BiH.
The post Održan sastanak načelnika/gradonačelnika Srednjobosanskog kantona appeared first on – Info portal Bugojno.




