ABA 2: Vojvodina slavila u srpskom derbiju!

Košarkaši Vpjvodine su u utakmici 8. kola balona ABA 2 u Novom Sadu savladali subotički Spartak rezultatom 79:71.

Bila je to utakmica s puno preokreta, a Spartak je snažno ušao u utakmicu i imao prednost od čak 15 razlike.

Ipak, Novosađani su do poluvremena smanjili zaostatak, au drugom poluvremenu uspjeli preokrenuti rezultat i ostvariti važnu pobjedu.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Petar Rakićević sa 17 poena, dok je Zoran Nikolić imao 14 poena, 10 skokova i indeks 32.

Kod Spartaka Cerovin je zabio 14, a Barna 12.

Na tabeli su ova dva rivala sada izjednačena sa skorom 6-2, dok je prvoplasirani Zlatibor koji ima 7-1. Čajetinci su ranije danas u neizvjesnoj završnici slavili protiv banjalučkog Borca košem Rebeca 3 sekunde prije kraja 81:79.