ABA: Partizan opet slavio protiv Zvezde!

Košarkaši Partana za samo 4 dana slavili su u ABA ligi protiv Crvene zvezde. Ovaj put su slavili

Za razliku od euroligaške utakmice, Vrvena zvezda je bolje krenula u susret. Crveno-beli su bili skoncentrisani i gađali Partizanove slabosti. Bolomboy je ponovno bio dobar kao i prije nekoliko dana, a pridružio mu se Gedraitis s 8 poena u tom razdoblju. Nakon prvih 10 minuta bilo je 16:24 za goste.

U drugom poluvremenu Partizan je doslovno slomio Zvezdu. Domaći su radili što su htjeli, dolazili do lakih poena i vrlo brzo došli do prednosti nakon trice Kaminskog.

Nisu se zaustavili ni u finišu te su nakon trice Dožire došli do maksimalnih 11 poena prednosti 47:36. U drugih 10 minuta rezultat je bio 30:11 za Partizan.

Treća četvrtina bila je vrlo čudna. Krenulo je kako je Partizan radio kako je htio i vrlo brzo došao do maksimalnih 19 poena prednosti. Crno-bijeli su bili napadački raspoloženi, ali je i Zvezda izdržala koliko je mogla tako da crno-bijeli nisu otišli na puno veću razliku. Napier se ofenzivno probudio i počeo topiti prednost Partizana da bi gosti na kraju spustili i na minus 9 – 72:63.

U četvrtoj četvrtini ređao se koš za košem, Zvezda je prijetila, ali je Partizan odbijao te napade i održavao prednost između 6 i 9 poena.

U finalu se, kao i u Evroligi, ponovo pojavio Aleksa Avramović i “zatvorio” utakmicu u korist Partizana. U sudačkoj nadoknadi samo je bilo pitanje kojim će rezultatom utakmica završiti – 98:87.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Kaminski s 22 poena, Avramovićnje je postigao 13. Za Zvezdu Napier 23, Geidraitis 13.