ABA: Partizan u laganom ritmu do stotke i uvjerljiva pobjeda

Košarkaši Partizana ostvarili su očekivanu pobjedu u 1. kolu ABA lige pošto su u Štark Areni pobijedili Mornare rezultatom 110:78.

Već u prvoj četvrtini aktualni prvaci imali su uvjerljivo vodstvo 34:21. U drugom periodu gosti su se malo oslobodili i uspeli da smanje prednost domaćina na minus 5 poena, ali su crno-beli na krilima Avramovića i Vukčevića pojačali ritam i sa 59:41 otišli u veliki meč. pauza.

U drugom poluvremenu utakmica je bila formalnost i bilo je samo pitanje kakvim će rezultatom završiti. Željko Obradović je rotirao igrače i dozirao minutažu, a Zeka Ledeja nije bilo ni u protokolu ove utakmice.

Na kraju 110:78.

Najefikasniji kod pobjednika bio je sjajni Andušić koji je postigao 23 poena (5/5 za 3 poena). Dvocifreni su bili i Vukčević sa 13, Smailagić sa 12 i Naneli sa 11 poena. Partizan je šutirao sjajnih 13/21 za 3 poena.

Crno-bele naredni meč u Evroligi očekuje protiv Makabija, u četvrtak od 20.05.