ABA: Plavšić šokirao prvaka, Mega pobijedila Partizan!

Sjano Mega otvorila je utakmicu i pokazala da se ne boji ući u susret s puno jačom protivnicom. vrlo brzo su napravili 13 poena viška (17:4) i to im je dalo dodatno samopouzdanje za dalje. Nakon prve četvrtine bilo je 21:11.

Partizan je u drugoj četvrtini pronašao ritam i sredinom dionice došao na 5 poena zaostatka.

Ipak, crno-beli nisu uspeli da održe taj ritam, a Mega je do poluvremena ponovo otišla na dvocifrenu prednost 40:29.

Mega na krilima Topića sjajno počinje treću dionicu i serijom 10:2 dolazi do 19 poena prednosti.

Partizan je od tog trenutka uspio preko Kaminskog i Avramovića smanjiti tu prednost i u četvrtoj dionici doći do minimalnog zaostatka i ušao u neizvjesnu završnicu.

Partizan je tri minute prije kraja ostao bez Panthera zbog tri prekršaja, a kapiten u ovom meču nije postigao niti jedan poen.

Partizan je preko Kaminskog izjednačio na 82:82 2 minute prije kraja, ali je Mega serijom 4:0 minutu prije kraja došla do novog vodstva od dva posjeda lopte.

U idućih 40 sekundi Partizan je uspio izjednačiti, jer je prvo s niskog gola pogodio Kaminski, a potom i Jaramaz nakon što je 18 sekundi prije kraja ukrao loptu Nikoli Topiću.

Napad je za pobjedu preuzeo Nikola Topić. promašio je prodor, ali Plavšić je to iz ofenzivnog skoka popravio za veliku pobjedu Mege 88:86.

Đurišić je bio najefikasniji kod Mege sa 17 poena, junak pobjede bio je Plavšić 15, Topić 14 uz 8 asistencija.

Kod Partizana Avramović je ubacio 26 poena, Kaminski 24.