Alcaraz se namučio i rutinski svladao Gasqueta!

Španjolski tenisač Carlos Alacaraz plasirao se u drugo kolo Australian Opena. On je svladao Francuza Richarda Gasqueta rezultatom 3:0 po setovima 7:6 (5), 6:1, 6:2, nakon dva sata i 24 minute igre.

U prvom setu Gasquet je pružio žestok otpor velikom favoritu. Vidjeli smo odličan tenis, a Alcaraz je bio za nijansu bolji. Brejka nije bilo, Španjolac je bio u problemu u tie-breaku, ali ga je dobio 7:5 i poveo 1:0.

Drugi set donio je očekivani pad u igri Gasqueta koji ima 37 godina. Alcaraz se pojačao i “protutnjao” kroz ovaj dio igre. Bilo je 6:1.

Identičan scenarij viđen je i u trećem setu. Drugi favorit turnira još se više ubrzao, Gasquet nije imao snage to pratiti i sve je vrlo brzo bilo gotovo. U sljedećem kolu Španjolac će igrati protiv Lorenza Sonegae koji je nakon četiri seta bio bolji od Dana Evansa.