Županijski sud u Mostaru donio je rješenje kojim je određen jednomjesečni pritvor osumnjičenom Anisu Kalajdžiću (33) iz Mostara zbog ubojstva Aldine Jahić.
Radi se o dvama kaznenim djelima “Teško ubojstvo ženske osobe” i “Neovlašteno nabavljanje, držanje ili prodaja oružja ili bitnih dijelova za oružje”.
Ova informacija potvrđena je za Klix.ba iz Tužiteljstva Hercegovačko-neretvanske županije.
Podsjetimo da je obrana tražila da se njegov klijent pusti na slobodu te je predložila mjeru zabrane.
Osumnjičeniku se stavlja na teret da je 16. studenoga oko 18 sati na autobusnoj stanici u Mostaru, Trg Ivana Krndelja bb, nakon što je prethodno nabavio pištolj na ilegalan način i neovlašteno ga posjedovao, ispred fitness centra sačekao A. J., koja je tu trenirala, te joj prišao i više puta udarao u predjelu glave i prsa, od čega se ona branila držeći ruke ispred sebe.
Zatim je, navodi se u izvješću, u jednom trenutku izvadio pištolj, pa je oštećena zbog straha za vlastiti život potrčala u pravcu hotela “T..”, Trg Ivana Krndelja b.b. u Mostaru, bojeći se za svoju sigurnost, građanima prolaznicima preplašeno govorila da zovu policiju jer je muškarac prati i prijeti joj pištoljem, da bi potom ušla u restoran “B..” i mobitelom pozvala policiju.
Odvjetnik tražio da Kalajdžić suđenje čeka sa slobode
Zatim je osumnjičeni došao i oštećenu pronašao u toaletu dok je ona ponovno pokušavala pozivati u pomoć, pa joj je osumnjičenik prišao i pucajući iz pištolja u pravcu glave zadao smrtonosne ozljede od kojih je preminula na mjestu događaja.
Pritvor je osumnjičeniku Anisu K. predložen iz razloga jer osobite okolnosti opravdavaju bojazan da će ponoviti kazneno djelo za koje se može izreći kazna zatvora u trajanju od tri godine ili teža kazna te zbog postojanja izvanrednih okolnosti, s obzirom na to da je riječ o kaznenom djelu koje je posebno teško, a s obzirom na način počinjenja i posljedicu kaznenog djela.
Kako Tužiteljstvo HNŽ navodi, njegovo puštanje na slobodu rezultiralo bi prijetnjom narušavanja javnog reda, budući da je u posljednje vrijeme učestalo vršenje najtežih kaznenih djela – ubojstava na štetu žena. Također je Tužiteljstvo HNŽ ranije podiglo optužnicu protiv Anisa K. zbog kaznenog djela Ugrožavanje sigurnosti, koja je potvrđena u cijelosti 15. svibnja 2025. godine od Općinskoga suda u Mostaru, te je zakazano ročište radi izjašnjenja o krivnji optuženog.
(www.jabuka.tv | Foto: Facebook)
Izvor: ( www.jabuka.tv / TNTPortal.ba )




