Arsenal bez većine prvotimaca slavio u Frankfurtu, Basel deklasirao Krasnodar

Arsenal je meč u Frankfurtu igrao u dosta izmjenjenom sastavu, ali i pored toga londonski klub je upisao tri boda. Frankfurt je imao nekoliko nevjerovatnih šansi na ovom meču, no na kraju nisu uspjeli savladati Martineza.

Gosti su do prednosti stigli u 38. minuti kada je Sead Kolašinac počeo kontru Arsenala, a lopta dolazi do Willocka koji uz dosta sreće pogađa mrežu domaćih za 0:1.

U drugom dijelu Frankfurt je imao nekoliko fantastičnih šansi za izjednačenje. Izdvaja se ona iz 68. minute kada je u prilici bio Filip Kostić, ali reprezentativac Srbije nije uspio da postigne gol.

Treba dodati da su domaći igrali s igračem manje od 79. minuti kada je Kohr dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i tako olakšao Arsenalu da dođe do pobjede. Gosti su posao završili u finišu meča s dva gola. 0:2 bilo je u 85. minuti kada je Pepa asistirao, a gol je postigao Saka, dok je konačnih 0:3 postavio Aubameyang tri minute kasnije.

U istoj grupi sastali su se jos Standard Liege i Victoria Guimares. Pobjedu s 2:0 upisao je Standard autogolom Hanina, te golom M’Pokua. Arsenal i Standard imaju po tri boda, dok su Frankfurt i Victoria bez bodova.

U dresu Standarda cijeli meč odigrao je bh. reprezentativac Gojko Cimirot.

Zanimljivo je bilo i u grupi C gdje su pobjede slavili Basel i Getafe. Basel je na svom terenu deklasirao Krasnodar sa 5:0, dok je Getafe pred svojim navijačima sa minimalnih 1:0 bio bolji od Trabzonspora.