ATP AKAPULKO: Kecmanović bolji od Švartzmana

Srbijanski tenisač Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala turnira u Acapulcu.

Pobijedio je 117. igrača svijeta, Argentinca Diega Schwartzmana, 4:6, 6:3, 6:1, a meč je trajao dva sata i 14 minuta. Schwartzman je bolje započeo meč, poveo 3:1 i 4:2, a Kecmanović je uspio vratiti break i izjednačiti na 4:4. Argentinac je tada osvojio dva uzastopna gema i poveo u meču. Brejkom u petom gemu drugog seta Schwartzman je poveo 3:2, no Kecmanović je nakon toga zaigrao puno bolje, osvojio četiri uzastopna gema i izjednačio na 1:1 u setovima. Kecmanović je bio siguran u trećem setu, u kojem je suparniku prepustio jedan gem i nakon pete meč lopte prošao u osminu finala.

Sljedeći protivnik bit će mu pobjednik dvoboja njemačkih tenisača Alexandera Zvereva i Daniela Altmaiera.