AUSTRALIAN OPEN: Đoković pomeo Argentinca u 4. kolu

Srbijanski tenisač Novak Đoković plasirao se u osminu finala prvog Grand Slama sezone. Dobio je 3:0 protiv argentinskog natjecatelja Tomasa Martina Echeverrija. Odigrao je vrlo sigurno i jedan od boljih mečeva do sada na turniru.

Po setovima 6:3, 6:3, 7:6 (2)

Naš igrač je sigurno dobio prvi gem u susretu. Uzvratio je Etcheverry i početak dvoboja bio je težak. Nitko se nije suočio s break loptom u prvih pet utakmica dosad. U šestom ponajbolji igrač planete prvi oduzima servis suparniku za 4:2. Lako je to potvrdio za tri utakmice viška.

Kasnije je Đoković sigurnim servisom poveo 1:0 u setovima. Argentinac je prvi servirao na početku drugog dijela igre, a Đoković ga je morao loviti.

Đoković je lako izjednačio na 1:1 u drugom setu, nastavivši sa sigurnom igrom na svom servisu. Znatno ranije nego u prvom setu naš tenisač nakon trećeg gema oduzima servis protivniku i vodi 2:1. Potom 3:1 nakon potvrde breaka. U osmoj je došao do tri gem/set lopte. Treći je iskoristio i novim breakom došao nadomak pobjede i 2:0 u setovima.

Treći set započeo je lako i bez izgubljenog poena. U prvih pet gemova nije bilo break prilika. Neizvjesna borba vodila se i u završnici seta. Polovičnu priliku Đoković je imao u osmom gemu. Etcheverry je prijetio u onom prije. Argentinac je nastavio pružati otpor te je treći set približio tie breaku. Đoković je to osigurao rezultatom 6:5. Zatim Etcheverry.

Dobro je počelo za Srbina koji je poveo 3:0. Dobrim servisima naš je igrač došao do 5:1. Sve je to iskoristio za plasman među šesnaest najboljih.

Đoković će u osmini finala igrati protiv pobjednika dvoboja Manarino – Shelton. Ako se to dogodi, bit će bolji iz duela Fritz-Tsitsipas.