AUSTRALIAN OPEN: Peti nositelj kroz iglene uši do drugog kola!

Prvi zanimljiv meč na početku Grand Slama u Melbourneu odigrali su Andrej Rubljov i Brazilac Thiago Seibut Wild.

Ruskinja je slavila nakon pet setova i puno preokreta (7:5, 6:4, 3:6, 4:6, 7:6)

Brazilski natjecatelj uspio je smanjiti zaostatak iz dva seta.

Prvu je Ruskinja dobila sa 7:5 uz dva breaka i jedan izgubljeni. Rubljovu su nakon toga bila dovoljna dva breaka za 2:0.

No, onda je krenuo povratak Brazilca. Za treći set bilo mu je dovoljno oduzimanje servisa iz četvrte igre. U sedmom sljedećem setu break je bio dovoljan za 2:2 u setovima.

U odlučujućoj utakmici, Brazilac je spasio tri break lopte. Potom se igralo utakmicu po utakmicu. Kod 6:5 Rubljov je propustio četiri meč šanse na suparnikov servis.

Seibut Wild osigurava tie break petog seta na 10 poena. Počeo je furiozno s 3:0. Rubljov je uspio preokrenuti i povesti 8:6. Za trijumf i daljnji plasman vezao je još dva boda.

Njegov protivnik u sljedećem kolu je Christopher Eubanks (SAD) ili Taro Daniel (Japan).