Barcelona prejaka za Zvezdu, Pametno radilo do kasno

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barcelone u Areni u utakmici 25. kola Eurolige sa 85-76 i tako prekinuli svoj trijumfalni niz, nakon pobjeda nad Partizanom i Valencijom.

Crveno-bijeli sada zauzimaju 12. mjesto na ljestvici s učinkom od 10 pobjeda i 15 poraza, kao i četiri momčadi iza njih. Barca je na drugom mjestu sa 17 pobjeda, iza neupitnog najvećeg rivala Real Madrida koji ima 22 pobjede i samo 3 poraza.

Barcelona je od samog početka vodila koševima Jabarija Parkera i Satoranskog. Tek u dvije minute domaći su zabili preko Jaga Dos Santosa. Nakon nešto više od polovine prvog dijela, crveno-bijeli su došli na pola koša (9-8).

No, suparnika nikako nisu uspjeli prestići, a poenima Parkera dvije minute prije kraja prvog poluvremena ostvarena je do tada najveća prednost od 7 koševa kada je bilo 17-10 u korist gostiju. Do kraja su košarkaši Barcelone, međutim, uputili samo jedan šut, pa je Zvezda došla na 18-17 preko Mitrovića i Nedovića koji je pogodio tricu na 10 sekundi do kraja četvrtine.

Početak druge četvrtine ponovno je pripao Barceloni i obilježila ga je serija 12-2, kojom su nakon trice Brizuela nakon nešto više od dvije i pol minute u nastavku došli do prve dvoznamenkaste prednosti 30-19. igrati u drugom poluvremenu.

Taj niz prekinuo je Mike Tobey tricom, ali je razlika do kraja poluvremena uglavnom stagnirala na granici jednoznamenkastih i dvoznamenkastih, uz gotovo tri minute bez poena u drugom dijelu.

Na veliki odmor Katalonci su vodili 45-32, jer su Nedović i Gedraitis promašili tricu u završnici poluvremena.

Drugo poluvrijeme počelo je poenima Bolomboya, no opet se bolje snašao španjolski predstavnik pa je tada Parker ubacio 4 poena, a Kalinić velikih +17 (51-34). Uslijedio je timeout Janisa Sferopoulosa nakon kojeg je njegova momčad vezala 4 poena, no Kalinić je ubrzo prekinuo niz novim poenima protiv bivšeg kluba.

Novu najveću prednost Brizuela je stekla tricom na polovici dionice, kada je bilo 58-40, ali je Nedović adekvatno odgovorio i uzvratio. Košarkaši Zvezde su serijom Gedraitisa i Nedovića uspjeli spustiti na minus 10, ali su na kraju treće četvrtine gubili 64-51.

Nakon pet uzastopnih poena Jaga i njegove trice za rezultat 70-58, trener Grimmau tražio je timeout sedam minuta do kraja utakmice. Stegli su crveno-bijeli nakon toga obranu, ali u napadu nisu nalazili rješenja.

Poenima Smarta nakon dugo vremena uspjeli su se dvije minute do kraja spustiti na jednoznamenkasti minus kada je bilo 77-68. Ubrzo je ubacio američki bek i trojku, ali se kasno probudio jer su mu to bili prvi poeni na utakmici pa nije bilo vremena za preokret.

Nemanja Nedović ponovno je bio najefikasniji u redovima Zvezde s 21 poenom, uz dva skoka. Sjajan je bio Jago Dos Santos s 13 poena i 7 asistencija, dok je Joel Bolomboy imao double-double učinak od 12 poena i 10 skokova.

Kod pobjednika Dario Brizuela ubacio je 20 poena, uz 3 asistencije i 2 skoka, a Jan Veseli 16 poena i 8 skokova. Nicholas Laprovitola skupio je 12 poena te po 3 skoka i asistencije, uz fantastičnu dalekometnu tricu u lomu utakmice.

U sljedećem kolu crveno-bijeli dočekuju Žalgiris, a Barcelona Albu Berlin.