Barcelona rutinski do pobjede, Ivanović bolji u španjolskom derbiju nakon preokreta, uz odličnu partiju Marinkovića (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde upisali su večeras četvrtu pobjedu u Euroligi, a pobjede su ostvarili i španjolski timovi Barcelona i Basconia.

Katalonci su u svojoj Blaugrani rutinski slavili protiv francuskog Aswella, koji ima samo dvije upisane pobjede, svladavši ih rezultatom 101-92.

Vodila je Barça cijelo prvo poluvrijeme, no u drugom su gosti uspjeli izjednačiti, pa i preokrenuti loptu. No, Laprovitola je tricom za poluvrijeme otišla s prednosti 50-47.

Domaći su u trećoj dionici došli do dvoznamenkaste prednosti koja je iznosila najviše +14, a potom lagano završili susret.

Večeras je briljirao spomenuti Laprovitola. Samo mu je jedna asistencija nedostajala za double-double učinak, a zabio je 28 poena. Jan Vesely ubacio je 14, a Jabari Parker 13 poena.

U poraženoj momčadi bivši košarkaš Mege Timothy Luvavu skupio je 20 poena te po 4 skoka i asistencije, a bivši košarkaš Partizana Joffrey Lovernje sa 17 poena, 5 skokova i 3 završna dodavanja.

Nakon neizvjesne završnice u prošlom kolu, Monaco je prekinuo veliki niz pobjeda Baskonije otkako se na klupu momčadi vratio Duško Ivanović. No, samo nakratko, jer je večeras ova momčad slavila nakon preokreta u španjolskom okršaju u Valenciji s 98-84.

Domaćin je vodio veći dio susreta, da bi vrlo rano stigao i do dvoznamenkaste prednosti. Ipak, odlučila je posljednja četvrtina koja je u potpunosti pripala gostima rezultatom 31-14 pa su na kraju ostvarili uvjerljivu pobjedu.

Srpski reprezentativac Vanja Marinković imao je značajnu ulogu u ovom dijelu, kao i tijekom cijele utakmice. Postigao je 14 poena, uz 4 skoka i asistenciju.

Od njega su u pobjedničkoj momčadi učinkovitiji bili Marcus Howard s 24 i Chima Moneke s 19 poena i 7 skokova.

U Valenciji se najviše istaknuo Odželeđe sa 16 poena, dok su Davis i Jones ubacili po 13.