Bayern ubjedljiv protiv Mainza

Fudbaleri Bayern Minhena pobijedili su danas na svom terenu poslije preokreta Mainz sa 6:1 u trećem kolu njemačke Bundeslige.

Bavarci su loše počeli utakmicu, čak je i Mainz poveo preko Jean-Paula Boetiusa u šestom minutu.

Ekipa Nike Kovača ipak je u nastavku susreta bila znatno bolji rival i došla do ubjedljivog trijumfa. Prvo je Benjamin Pavar u 36. minutu donio izjednačenje, da bi preokret Bayerna kompletirao David Alaba u 45.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u 54. minutu doveo je Bayern do dva gola prednosti, a Kingsley Coman je 10 minuta kasnije povisio na 4:1.

Pobjedu Bayerna ovjerili su Robert Lewandowski u 78. i Alphonso Davies u 81. minutu.

Schalke je u derbiju kola pobijedio Herthu sa 3:0, čiji su igrači dvaput zatresli svoju mrežu. Prvo je Niklas stark u 38. minutu savladao svog golmana za vodstvo ekipe iz Gelsenkirchena, da bi potom Karim Rekik u 48. učinio isto.

Sve nedoumice oko pitanja pobjednika razriješio je Jonjoe Kennyi u 85. minutu.

Schalke je ovo prva pobjeda u sezoni, a Herthi drugi poraz, pa tako tim iz Gelsenkirchena ima četiri boda i zauzima osmo mjesto, dok je berlinski tim 16. s jednim.

Koln je u gostima sa 2:1 pobijedio Freiburg, dok su Wolfsburg i Paderborn igrali neriješeno 1:1, a na meču između Bayer Leverkusena i Hoffenheima nije bilo golova.